BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Auksinis Setho Godino pastebėjimas

Negalėjome susilaikyti ir nepacituoti vieno iš jo įrašų. Nes tai absoliuti tiesa.

(Are you) Getting in your way?

So, as a percentage of the time you spend at work, what percent would you say qualifies as “marketing”? I'm going to count educating yourself, networking, creating products, creating media, spending money, building networks of sneezers, inventing great stuff, executing great stuff, motivating front-line people and telling stories.

The other two choices are:

selling your ideas internally/waiting for approval

and

dealing with the chaff of responding to inbound junk and wasted time in meetings…

I know some well-paid people who used to be world-class marketers who are now down in the single digits (less than 10%).

Ouch.

Beje, kuriai kategorijai priklauso posto įmetimas į blogą?

Rodyk draugams

Pardavimo akcijos mums nepatinka, bet neturi kur dėtis

Barzdota išmintis teigia, kad pardavimo akcijos gadina ir vartotojus, ir prekės ženklus. Pirmiesiems lojalumas pamažu tampa neegzistuojančia sąvoka, o antrieji arba pradeda išbarstyti savo išskirtinį įvaizdį, arba net nespėja susikurti tokio.

 

TNS Didžiojoje Britanijoje visai neseniai atliko tyrimą, kuris parodė, kad net 48 % pirkėjų yra pasiruošę nusipirkti tą produktą, kuris yra akcijuojamas. Tik 28 % liktų lojalūs mėgstamiausiam prekės ženklui. O prieš pasiūlymą 1 + 1 (perki vieną, antrą gauni nemokamai) sukluptų net 77 % pirkėjų.

 

 

 

 

Mes patys šią nelojalumo bėdą sukūrėme, bet dabar turime su ja gyventi. Ir turime daryti akcijas. Nes tai daro „Dove“, daro „Nivea“, daro dešrelės ir alus. Akcijas daro visi aplink. Kovoti būtų beprasmiška.

 

Pasakyti „Nedaryk, brolau, nes tai kenkia tavo prekės ženklui“ gali tik žmogus, kiekvieną dieną nepergyvenantis dėl to, kad Europos pensijų fondų investicijos į tavo korporaciją tuoj bus nepelningos. Akcijos - trumparegiška? Žinoma, dėl to nė neketinu ginčytis. Idealu būtų dirbti įmonėje, kurios akcininkas arba akcininkų grupė yra pasiryžę ne vienerius metus laukti rezultato, investuoti į prekės ženklo sukūrimą ir nesitikėti didelio pelno.

 

Tačiau bjauriausia, kad tokių įmonių pernelyg mažai, o vidutinis marketingo vadovų laikas vienoje pozicijoje – kokie 4 – 5 metai. Negali galvoti apie prekės ženklo stiprinimą kaip apie vienintelį savo uždavinį, nes po kelių metų būsi kitur. O rezultatų reikia šiandien. Tave ir tavo pasiekimus tiek akcininkai, tiek ir atrankos kompanijos vertins per pasiektų pardavimų prizmę. Ar tu esi „Coca-cola“, ar tu esi „Krekenavos mėsa“.

 

Todėl viena ranka leidi milijonus kalbėti apie product benefits (emotional or rational, whatever) ir stiprini ženklą, kad jį pažintų prekybos centre, o kita paleidi akciją „Žiūrėk po kamšteliu“. Kai iš tavęs daug tikisi vokietis regiono vadas, rizikuoti negali. Jis irgi negali, nes iš jo tikisi dar didesnis vadas, po kelių metų nusitaikęs į dar aukštesnę poziciją kompanijoje.

 

Ir kas geriausia (arba blogiausia, kaip pažiūrėsi) - akcijos tikrai duoda rezultatų. Žinoma, jie laikini, nes kitą mėnesį akcijos rezultatais džiaugiasi konkurentas, bet dar pridėjus sėkmingą reklamą, tu gali užtikrintai važiuoti į priekį. Ne šiaip kapanotis, bet augti nemažais tempais.

 

 Ir pabaigai. Viename iš “Admap“ numerių teko skaityti profesoriaus Andrew Ehrenbergo straipsnį. Profesoriaus teigimu, tokio dalyko kaip absoliutus lojalumas ir nebūna. Pirkėjai turi mėgstamiausių prekės ženklų krepšelį. Todėl kalbėti, kad net visą gyvenimą investavęs vien tik į prekės ženklą, tu paskui turėsi garantuotus pardavimus, nebūtų teisinga. Vis tiek tavo pirkėjas, jeigu tik kitas krepšelio narys kažką pasiūlys, ims ir nueis į kairę. Todėl kam išradinėti dviratį, jeigu jį galima pakišti po kamšteliu?

 

Taigi, aišku, kad blogai, bet ką darysi… Darysime jas toliau.

 

 

Rodyk draugams

Kur žūsta geros reklamos ir nuo ko kenčia marketingo skyrių darbuotojai

Produktistai ir pardavėjai yra, bemaž, svarbiausi asmenys bet kokioje didesnėje kompanijoje. Jie bendrauja su klientais, pirkėjais, todėl geriausiai žino ko jiems reikia, ko reikia didmenininkams, mažmenininkams, jie žino kas geriausiai parduodama, jie kuria produktus, pirmieji sužino rezultatus, juos analizuoja, vertina, vėliau planuoja ir daro daug daug kitų savarbių darbų organizacijos labui.

Dažnai į produktisto ir pardavėjo pareigas įeina ir reklamos vertinimas kurią pasiūlo reklamos agentūra, ir tai daro ne tiesiogiai agentūros žmonėms, o per savo reklamos ar marketingo skyrių. Aišku, šie komentarai yra perduodami agentūrai, o ši kaip paukštelis pagautas į narvelį, spyriojasi, daužosi į sienas, bet nieko padaryti negali, nes tokia kompanijos personalo politika – įtraukti žmones ir leisti pasireikšti.

Būtent dėl to, kad į reklamos vertinimo ir sprendimo procesą yra įtraukiami žmonės kurių kompetencija reklamoje baigiasi ties jų subjektyvia nuomone šiandien ir matome “two thumbs up” (“du nykščius į viršų”) stiliaus reklamas, o teisingiau pasakius – reklaminius informacinius pranešimus, kurie net nepretenduoja tapti įdomia, įtraukiančia, išsiskiriančia, gražia, - tai kas turi būti vadinama, reklama.Kartą su kolega – dideliu bosu iš didelės tarptautinės kompanijos - stebėjome “fokus grupių” tyrimą, kurios metu teko išgirsti ne itin teigiamų atsiliepimų apie mūsų produktą, todėl paklausiau ką šis apie tai mąno – paaiškinimą gavau paprastą ir ištartą ramiu tonu: “jiems moka, kad kalbėtų, todėl viskas yra gerokai sutirštinta, todėl manau, rezultatai visai neblogi”. Žmonės, paprastai, jaučia pareigą kažką pasakyti, jei to jų prašoma esant tam tikroms aplinkybėms – už pinigus, pareigas ar statusą - taip visuomet sutirštinamos spalvos. Juk netylėsi, jei bosas klausia ką tu manai apie “mūsų naują TV reklamos klipą” didelio susitikimo metu! Ar egzistuoja nors menkiausias šansas, kad tokioje situacijoje kas nors atsakys: “Žinote, aš nė velnio nenusimanau kas yra gera reklama. Jūs specai – jūs ir spręskite.”? Sunkiai.

Produktistai ir pardavėjai kaip savo srities specialistai kartu su marketingistais yra itin naudingi pradinėje planavimo stadijoje formuojant preferencijas. Bet vargu ar jie kompetetingiausi asmenys kurių reikia prašyti vertinti reklamos idėjas ir tik pagal tai daryti sprendimus. Reklamos ar marketingo skyrius kompanijoje turi turėti daugiau teisių spręsti kokia reklama turi būti paleista, o produktistų su pardavėjais neturi būti reikalaujama tapti reklamos ar marketingo ekspertais. Juk visiems būtų daug paprasčiau jei visi darytų savo darbą, ir už jį būtų atsakingi.

Rodyk draugams

“Alita” turi naują rinkodaros vadovą

Nuo šio pirmadienio “Alitos” marketingui vadovauja p. Andrius Busilas, iki tol buvęs Pan-Baltic brand manager “Mars Lietuva”.

Tuo pačiu metu p. D. Vėželis lieka rinkodaros ir pardavimų direktoriumi, t.y. vis tiek prižiūrės marketingą. Iš to sprendžiame, kad “Alita” turi ketinimų plėsti produktų portfelį. Juk šiaip sau nauji žmonės nepriimami, jeigu su darbais susidoroja ir vienas?   

Įdomu, ar mūsų netrukus laukia media (dabar dirba su CMS) ir kūrybos agentūrų konkursas? Juk kai keičiasi vadovas, keičiasi ir agentūros. Tiek JAV, tiek Lietuvoje.Jeigu turite ką nors įdomaus - naujienų ir pranešimų apie planuojamas kampanijas, marketingo ir reklamos žmonių “migraciją”, į viešumą nepatekusius skandalus ar kitų susijusių žinių - praneškite mums: dienosduona@yahoo.com

Rodyk draugams

“Philips” neverta pirkti Kalėdoms, nes jie nuodingi?

Kurį laiką negalėjome nuspręsti - tai apie marketingą ar grynai apie kelių likusių Ūsūrinių tigrų išsaugojimą. Vis dėlto, nutarėme, kad tokie dalykai tiesiogiai įtakoja prekės ženklo įvaizdį ir pardavimus. Vadinasi, tai - apie rinkodarą.

Taigi, “Greenpeace” skelbia eilinį reguliariai atnaujinamą korporacijų “žalumo” indeksą. Gruodžio mėnesį didžiausias niekadėjas yra “Nintendo” ir “Philips”, o didžiausias koalų draugas - “Sony Ericsson” ir “Samsung”. Kodėl taip yra, galima pasiskaityti čia

Tingintiems - keli žodžiai apie “Sony Ericsson”:  ”It has a timeline of 1 January 2008 for eliminating brominated flame retardants in two remaining applications and the same timeline for substituting phthalates, beryllium and some uses of antimony compounds.

All new models of mobile phones put on the market since 2006 are free from PVC plastic.”

Visa tai mums mažai ką sako, bet spėjame, kad tai labai nuostabu.

Rodyk draugams

“Publicis” nusipirko blogerių pažadą reklamuoti jo klientus

Iš to vien tik nauda: “Publiciui”, jo užsakovams, vargšams socialinės žiniasklaidos pionieriams…

The Wall Street Journal” rašo apie www.blogbang.com, priklausantį “Publicis Groupe”. Dabar, jeigu ketini kažką reklamuoti Prancūzijoje, tau nebereikia laukti, tikintis, kad blogeriai paminės tavo produktą. Nebereikia ir įkalbinėti jų. Tereikia susimokėti holdingui, o visa kita - jo reikalas.

Idėja yra be galo paprasta, bet tame ir slypi visas žavesys:

“The site, created in June, acts as a conduit between companies and the blogosphere. Firms pay €10,000 to €20,000, or about $15,000 to $30,000, to place their ads on the site. Bloggers pick their favorite ads and put them on their personal blogs. The bloggers are paid depending on how many times they can get their readers to click on the ads, usually about 80 European cents per thousand hits. BlogBang keeps a third of the fee and gives the rest to bloggers who participate.”

Ką gi, laukiniai blogų vakarai vis sparčiau kolonizuojami. Dar neseniai buvo sunku suvokti jų potencialą ir už kokio galo imtis darbo įvaldyti šią žiniasklaidos rūšį, o dabar jie patys krenta į užsakovų glėbį.

Blogai komercializuojasi, bet tai yra natūrali raida. Kadaise Johannui Gutenbergui, išspausdinusiam pirmąją knygą (Bibliją), irgi neatrodė, kad būtų galima spausdinti ne šventus raštus.

Blogbang.com, matyt, plėsis ir į kitas šalis, nes “Publicis” investavo į projektą nemažai. Dėl mažos rinkos pas mus vargu ar ateis, tad kas bus pirmas, kuris pasiskolins idėją?

Rodyk draugams

EPICA nugalėtojai

EPICA festivalis praktiškai baigėsi - oficiali baigtis sausio 8 d. kai Stokholme Europos reklamos elitas gers už titulus ir pripažinimą. Tikėkimės niekas Epica piramidės neišmes į Vartan kanalą, kaip kad vienas švedas iš “Farfar” praeitais metais Kanų paplūdimyje girtas “paslėpė” savo Interactive liūtuką. Iki šiol nerado…

Kol Europos reklamos kūrėjai rengiasi metų vakarėliui, pasimėgaukite laimėtojų darbais - visais (jei netingite siųstis) arba tik TV. Mes publikuojame Epica d'Or, taip vadinamus Grand prix - geriausius darbus savo kategorijoje. Pirmą kartą šiais metais jų išdalino keturis - TV, spauda, laukas, interactive. Enjoy.

Jau matytas TV. Cadbury Dairy Milk.

Spauda. FRANCE 24. Beyond the news

Laukas. PEPSI. Dare for more.

Interactive. DIESEL. Heidies

Rodyk draugams

Metas užmiršti vedusius vyrus. Išsiskyrę ir nevedę patrauklesni

Jeigu ne moterims, tai bent jau potencialių pardavimų atžvilgiu. Kaip teigia neseniai JAV atliktas tyrimas, mažėjant vedusių vyrų skaičiui, metas atsisukti į augančią demografinę grupę, kuri turi pajamų ir gali sau leisti išmėginti naujus produktus.

18 - 34 metų vyrai, pasak tyrimo, puiki tikslinė auditorija naujiems elektroniniams žaisliukams, madingiems drabužiams, “sveikam” maistui. Be to, tai grupė, kuri mėgsta leisti laiką parduotuvėse.

Reikia neužmiršti ir 35 - 59 metų auditorijos, kurioje nevedusių ir išsiskyrusių taip pat daugėja. Ji - nuostabi grupė suvirškinti “Senukų” ir pan. centrų reklamai.

Žinoma, tas pats ir Lietuvoje. Tik tai sužinoti nereikia specialaus tyrimo. Užtenka užsukti į “Akropolį”.

Rodyk draugams

Piktasis „virusinio“ marketingo genijus išklojo visą tiesą

Nelabai mums suprantama, kam p. Danui Ackermanui Greenbergui tai buvo reikalinga (visų pirma, kam skelbti savo verslo sėkmės paslaptis; antra, dabar daugelis ieškos reklamos ten, kur anksčiau neieškodavo), tačiau patarimai, paskelbti “Techcrunch” - tikrai vertingi.

 

 Pradžiai, apie sėkmingus darbus. Skaičiai kelia susižavėjimą:

 „So far, we’ve worked on 80-90 videos and we’ve seen overwhelming success. In the past 3 months, we’ve achieved over 20 million views for our clients, with videos ranging from 100,000 views to upwards of 1.5 million views each. In other words, not all videos go viral organically – there is a method to the madness“.

 

Toliau – praktiški patarimai kaip kurti:

Make it short: 15-30 seconds is ideal; break down long stories into bite-sized clips.

Design for remixing: create a video that is simple enough to be remixed over and over again by others. Ex: “Dramatic Hamster”.

Don’t make an outright ad: if a video feels like an ad, viewers won’t share it unless it’s really amazing. Ex: “Sony Bravia”.

Make it shocking: give a viewer no choice but to investigate further. Ex: “UFO Haiti”.

Use fake headlines: make the viewer say, “Holy shit, did that actually happen?!” Ex: “Stolen Nascar”:
 

Appeal to sex: if all else fails, hire the most attractive women available to be in the video. Ex: “Yoga 4 Dudes”.

 

Dabar – kaip populiarinti:

Blogs: We reach out to individuals who run relevant blogs and actually pay them to post our embedded videos. Sounds a little bit like cheating/PayPerPost, but it’s effective and it’s not against any rules.

Forums: We start new threads and embed our videos. Sometimes, this means kickstarting the conversations by setting up multiple accounts on each forum and posting back and forth between a few different users. Yes, it’s tedious and time-consuming, but if we get enough people working on it, it can have a tremendous effect.

MySpace: Plenty of users allow you to embed YouTube videos right in the comments section of their MySpace pages. We take advantage of this.

Facebook: Share, share, share. We’ve taken Dave McClure’s advice and built a sizeable presence on Facebook, so sharing a video with our entire friends list can have a real impact. Other ideas include creating an event that announces the video launch and inviting friends, writing a note and tagging friends, or posting the video on Facebook Video with a link back to the original YouTube video.

Email lists: Send the video to an email list. Depending on the size of the list (and the recipients’ willingness to receive links to YouTube videos), this can be a very effective strategy.

Friends: Make sure everyone we know watches the video and try to get them to email it out to their friends, or at least share it on Facebook.“

 

 Neseniai po Lietuvą klajojo „Baltman“ ir www.sp.lt „viralai“. Įdomu, ar agentūros skaitė p. Greenbergo patarimus?

 

Daugiau tips&tricks yra čia

Rodyk draugams

EPICA breaking news: nugalėjo Cadbury gorila

Artūras Olšauskas praneša, kad TV kategorijos visus laurus susirinko Cadbury
Dairy Milk “Gorilla”. “Tai pirmasis Dairy Milk “A Glass and a Half Full Productions” koncepcijos klipas, kurią sukūrė agentūra “Fallon”. Koncepcijos pagrindas - kurti išskirtinius pramoginius dalykus, kurie paskatintų šypsotis taip, kaip kad mėgaujiesi Cadbury Dairy Milk šokoladu” - rašo utalkmarketing.com

Cadbury marketingo vadovas Phil Rumbol komentaras atitinka bendrają poziciją - “Šiuo klipu mes norime žmonėms priminti, koks geras šokoladas yra Cadbury Dairy Milk ir leisti jiems nusišypsoti ir mėgautis Dairy Milk batonėliu”.

Klipas yra apie gorilą, kuri išlieja susikaipusią ambiciją - sugroti Phil Collins klasika tapusiame kūrinyje.


Daugiau EPICA naujienų ir Artūro Olšausko komentarų apie darbą žiuri Dienos Duonoje rytoj.

Rodyk draugams