BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PAPILDYMAS: “Delfi” veidas reklamoje keičiasi

Prieš kelias dienas rašėme, kad „Delfi“ pardavimų vadovas
Aurimas Matkevičius palieka portalą. Pats Aurimas kol kas apie savo planus ir
išėjimo priežastis tyli.


PAPILDYTA 17:46: draugai mums rašo, kad p. Aurimas Matkevičius išėjo į dienraštį L.T. Ten jis bus direktorius.

„Gera vieta tuščia nebūna, manau, pamainą greit rasim. Kol
kas, kol vyksta konkursas, negaliu atsakyti - tiesiog turim kandidatų, kai
išrinksim, informuosim. Jei tam darbuotojui nesinorės važinėti Subaru Legacy (ne Impreza), ją parduosim ir imsim kitą
automobilį“, - atvirai rašo p. Jurga Eivaitė, „Delfi“ direktorė.


Jurga Eivaitė, „Delfi“ direktorė

Taigi jei esate pardavimo genijus ir turite patirties
interneto reklamoje – parduokite save „Delfi“ ir matuokitės Legacy sėdynę, o
mes tikimės, kad naujasis pardavimų vadovas pateiks naujų idėjų ir daugiau nematysime tokio vaizdo, kuris ir paskatina vartotojus diegtis įvairiausias programėles, kurios blokuoja reklamas. Blogai ir reklamdaviams ir reklamuotojams. Na jei
jau reklamdaviai pešasi dėl ploto, o kišdamas viską ir visur kenki sau, gal reiktų
pagalvoti apie dar spartesnį kainų didinimą? Daugiau nei dvigubai padidėjusios
interneto reklamos apimtys 2007-siais
neišvengiamai sąlygos ir kainų augimą 2008-siais. Manome, kad „švelnus“ kainų didinimas ir bus pagrindinis naujojo „Delfi“
pardavimų vadovo iššūkis.

Rodyk draugams

“Nesupopsinkime” prekės ženklo

Kažkodėl mums vis užkliūva „Verslo klasė“. Gal todėl, kad laikas nuo laiko ji skiria dėmesio mūsų kasdienei duonai? Bet „užkliūti“ juk nėra blogai. Atvirkščiai – gerai. Kalbėdami, diskutuodami ir svarstydami sužinome kažką naujo. Taip mes mokomės. Ačiū “Verslo žinioms” ir “Verslo klasei” už skiriamą dėmesį mums ir blogams bendrai.

Gruodžio mėn. „Verslo klasėje“ Vimbildono teniso turnyras buvo pavadintas prekių ženklu „pačiu savaime“, o štai sausio numeryje „pačiu stipriausiu“ prekių ženklu pavadintas Kalėdų senelis. Tokie vertinimai priverčia mus prisiminti „basic“ (paprastuosius) dalykus. Kas yra prekių ženklas arba „brand“? Neužsiimsime etimologinėmis žodžių analizėmis, o pažvelgsime sveikam protui į akis. Štai ištrauka iš lietuviškosios wiki apie žodį PREKĖ: „Prekė (angl. good) – ekonomikoje, marketinge yra visa tai, kas gali patenkinti poreikį ir yra siūloma rinkai, siekiant sudominti, paskatinti įsigyti ir vartoti ar naudoti.” Čia trūksta dar vieno dalyko – prekė ar paslauga yra tai už ką klientas/vartotojas moka pinigus.

Nei Vimbildono teniso turnyras, nei Kalėdų senelis nėra prekių ženklai. Tai socialiniai reiškiniai, kurie gali virsti prekių ženklais, jei koks nors Converse nuspręstų išleisti “Wimbledon” batelių liniją, o pvz. “Elmenhorster” štampuotų “Kalėdų senelio” sultis. Net ir tokiu atveju būtų pakankamai diskutuotina ar tai tikras prekių ženklas.

Labiausiai Pasaulyje vertinamamų prekių ženklų reitingo “Interbrand” 100-tuke nėra jokių santų ir panašių dalykų, nors “O. Bin Laden'as”, “Europa” ar “futbolas” bei tas pats Santa yra labiau žinomi, nei koks “Morgan Stanley” (37 vieta) ar “Reuters” (76 vieta). Nereikia visko kas apskritai žinoma – nuo reiškinių iki žmonių – vadinti prekių ženklais ar brandais. Norėtųsi savo žodžiams suteikti daugiau svorio, tačiau “supopsindami” prasmingus marketingo dalykus, juos sumenkiname.

Rodyk draugams

Tema SEB Verslumo projektui: kaip įvesti sojos gaminius į “Statoil”

Kaobanga.com bloge radome įdomų pastebėjimą apie tai, kaip gimsta alternatyvus verslas:


“…O kodėl nepasiūlius vegetarams alternatyvos kalakutienai? Taip atsirado Tofurky - iš sojos pagamintas produktas, kuris atrodė visai kaip kalakuto filė. Kai parduotuvės išgirdo apie naują produktą, jos plėšte plėšė Tofurky iš Tibbott’o rankų, o žiniasklaida nenustoja liaupsinti Tibbott’o išradimą, nors pastarasis rinkoje jau daugiau nei 10 metų. “Sudėjus viską kartu, mes gavome nemokamos TV reklamos už kokius $1.2 milijonus dolerius per vietos ir nacionalinę televiziją. Net Ligoninės priimamasis paminėjo Tofurky viename iš savo epizodų,” teigia Tibbott’as.


Alternatyvus verslas tikrai būtų puiki tema SEB Verslumo projektui, jeigu apie kažką panašaus (be visur minėto EMP) dar nebuvo rašyta.  


O prie ko čia “Statoil” ir soja? Visa idėja, kurią galima siųsti (jeigu Artas Bartas dėl to neprieštaraus) į kitais metais prasidedančią Verslumo projekto laidą - Kaobanga.com bloge.  

Rodyk draugams

CMO „Tikslai 2008“: priversti agentūrą tobulinti kampanijos idėją bent 3 kartus + išmokti tobulai operuoti finansų terminais

Rusų kalboje CMO abreviatūra gali turėti nelabai teigiamą prasmę, bet anglosaksams tai – viso labo Chief marketing officier.


 


„Forrester Research“ paskelbė tyrimą apie tai, kas 2007 metais rūpėjo JAV CMO. Dauguma jų yra susirūpinę kasdieniais ir tam tikra prasme buitiškais dalykais – 61% teigė, kad jų prioritetas yra nauji klientai, 53% - naujų produktų launchai, 48% - brand awareness didinimas.


 


Tačiau jeigu nori daryti karjerą, CMO turėtų rūpintis (ir tam skirti daug laiko) ir kai kuo kitkuo. Pasak „Forrester Research“ konsultantų, svarbus dalykas yra gerai suvokti kaip funkcionuoja įmonė – nuo finansų iki produktų kūrimo. Tokių marketing-driven įmonių kaip finansinės paslaugos, FMCG ir pan. CMO apie tai turėtų galvoti kiekvieną dieną. Ypač jeigu nori daryti karjerą.


 


Su tuo negali nesutikti, nors tai - joks atradimas. Jau seniai aišku, kad jeigu neturėsi gerų santykių su sales žmonėmis arba finance biurokratais, toli neisi. Žinoma, ir jeigu nesuprasi jų reikalų.


 


Ir vėl – negali nesutikti su „Forrester“: tam visada skiriama pernelyg mažai dėmesio. Deleguojama. Outsourcinama. Atiduodama profesionalams. Nors reikėtų dalyvauti, kištis ir įtakoti. Kadangi „Forrester“ taip liepia, bent jau kai kurie iš „Dienos Duonos“ taip ir darysime… 


 


Rodyk draugams

Mokesčių inspekcija jus myli

Matyt, ne vienas iš mūsų yra gavęs Valstybinės Mokesčių Inspekcijos elektroniniu paštu platinamą atviruką, sveikinantį su Kalėdomis. Kaip teisingai pastebėjo jį mums atsiuntęs K., tai – įdomus žingsnis, rodantis, kad VMI keičia savo požiūrį į komunikaciją. Matyt, tai susiję ir su tuo, kad už ryšius su visuomene šioje valstybės įstaigoje yra atsakinga jauna komanda. Žinoma, prisideda ir VMI aptarnaujantys „Publicum“.


 


Tik viena mūsų techninė pastaba – viskas labai jau sumesta į krūvą. VMI pranešime tikrai yra naudingos informacijos, bet reikia prisiversti, kad visą tai perskaitytum. Kiek sveikinimo gavėjų tai padarys? Such a waste… 


 


 

Rodyk draugams

Pasaulio pabaiga 4: “Delfi” veidas reklamoje keičiasi

Gavome žinių (ačiū I.), kad “Delfi” portalo pardavimų vadovas p. Aurimas Matkevičius po Naujųjų Metų palieka įmonę. Jis buvo atsakingas už pardavimus nuo pat “Delfi” pradžios, tad jo išėjimas yra lygus tam tikros eros pabaigai. Iš kitos pusės, tai yra suprantama - “Delfi” buvo atiduoti ne vieneri metai.  


Pasiteiravome p. Aurimo apie tolesnius jo karjeros planus ir laukiame atsakymų. Beje, įdomu, kas laukia jo “Subaru Impreza”?


Rodyk draugams

Ne iki galo “žali” IKI maišeliai

Mes taip pat gavome “AZ communications” pranešimą apie IKI “žaliuosius” maišelius. Daugiau apie tai Žudykreklamoje.

Pagaliau Lietuvoje gimsta “žalioji komunikacija” - ne šiaip pritempta, o specialiai dedikuota “už gamtą” temai. Sveikintina iniciatyva. Taigi, greičiausiai IKI mums nori pasakyti “IKI rūpi gamta ir mus supantis pasaulis”. Viso to išdava – emocinis palankumas ir dar viena priažastis eiti į IKI.

     

Viskas būtų gerai, tačiau IKI pranešime spaudai mums sako kitką: “šiaip gal mes ir nelabai norime, bet kad jau jūs – vartotojai - norite, tebūnie rūpestis gamta”: “apklausos rodo, jog daugiau nei pusė Lietuvos žmonių norėtų asmeniškai prisidėti prie klimato problemų sprendimo” – cituojamas Tomas Vaišvila, IKI komunikacijos direktorius. Ne kartą Dienos Duonoje rašėme apie panašaus pobūdžio išvadas. Jei klausi “ar norėtum prisidėti prie klimato problemų sprendimo” ir respondentai atsako TAIP, tai dar nereiškia, kad tam tikromis aplinkybėmis jie taip ir darys. Žmonės vis dar mielai moka už maišelius ir tikrai ne visi pratę nešiotis su savimi krepšį ir nepamiršti jo įsimesti į automobilį iš ryto skubant į darbą.

Gal IKI su “AZ communications” vertėtų pakeisti komunikacijos manierą iš “jūs norit, štai mes duodam” į “štai būdas, kaip sumažinti taršą”. Kalbame apie socialinę komunikaciją, kur reikia rodyti iniciatyvą, o ne ieškoti pateisinimo ir grįsti sprendimus apklausomis. Tokie veiksmai atrodo nenuoširdūs.

Ir dar - pranešimo pavadinimas yra - „IKI“ pirkėjai galės dvigubai sumažinti taršą maišeliais”. Ar galima tikėtis, kad reklaminiam šūkiui prilygstanti antraštė ir dar su IKI pavadinimu joje sulauks didesnio žurnalistų dėmesio? Žinant “AZ communications” žmonių patirtį keista matyti tokias antraštes, o gal kaltas klientas, kuris eilinį kartą pareikalavo daugiau “brendingo”? Be to, kodėl vis kalbama, kad kažką galės padaryti vartotojai/klientai? O kur IKI? IKI tik suteikia galimybę vartotojams elgtis atitinkamai, bet pati iš savęs nieko nedaro? Žinoma, kad daro ir visai nemažai, reikia tik tinkamai tai pateikti.

Vartotojiškumo švenčių metu, paprastai, aplanko tik pozityvios mintys, bet šįkart gavosi kiek kitaip ☺. Šiaip ar taip, susitiksim “žaliose” IKI parduotuvėse.

Rodyk draugams

“Second Life” ritasi į pabaigą

Taip, ką tik džiaugėmės… Bet, pasirodo…


Pasirodžius pranešimams, kad “The Electric Sheep Company”, kuri yra viena pagrindinių “Second Life” vystytojų, atleidžia beveik 30 % darbuotojų, pasipylė komentarų, kad “Second Life” tikrai yra bebliūkštantis mitas.


Juolab, kad ir pati kompanija sukelia tokių minčių:


“”We are disappointed by having to make such a tough call,” says Williamson. Divisions affected included the virtual worlds advertising network, which was focused initially on the Second Life platform, and the company’s virtual worlds events team as well as a consolidation of the creative staff. Sheep will continue to manage events but since events are never running all the time it was a strategic decision to outsource event management rather than maintain those resources in house, full time.”


Be to, ketinama daugiau dėmesio skirti ir kitiems virtualiesiems pasauliams.


Kad ir kokia yra situacija su “Second Life”, kol kas tai - didžiausias virtualusis pasaulis. Ir net jeigu kompanija, įeinanti į jį, tiek daug dėmesio nebesusilauks kaip anksčiau, vis tiek pranešimų žiniasklaidoje srautas - kol kas garantuotas. Nors ir senkantis… 


Rodyk draugams

SEB iš Not Perfect | Y&R pereina į McCann, DNB Nord ieško naujo partnerio

Senokai sklandęs gandas apie SEB ir Not Perfect | Y&R išsiskyrimą galų gale pasitvirtino (ačiū M.). SEB reklamos kūrimo “akauntą” šiaurės Europoje turi McCann-Erikson, pastarieji pagal susitarimą ir dirbs Lietuvoje su SEB. McCann-Erikson Lietuvoje lig šiol reklamas kūrė konkurentui “DNB Nord”, kurie dabar dairosi naujos kūrybinės reklamos agentūros.


Taip pat sužinojome, kad Not Perfect | Y&R kūrybiškumo ir drąsos advokatas SEB marketingo vadovas p. Arūnas Užupis palieka šį postą. Tik sutapimas, ar tokie pasikeitimai susiję su naujos agentūros atėjimu?

Ar įvyks rokiruotė ir “DNB Nord” susiburkuos su “netobulaisiais” ir ar toliau žavėsimės SEB reklamomis – pamatysime. Kol kas, McCann darbai “DNB Nord” džiaugsmo nekelia. SEB jau turi savo komunikacijos kryptį ir stilių. Jei McCann nepavyks jo išlaikyti, labiausiai šioje situacijoje nukentės būtent SEB.

Rodyk draugams

Maisto papildai versus Europos Sąjunga

Europos Parlamentas neseniai pritarė 1997 m. priimtos Televizijos paslaugų direktyvos atnaujinimui. Ji apibrėžė, šalia kitų dalykų, ir paslėptos reklamos statusą.


 


Visų pirma buvo pripažinta, kad paslėpta reklama yra reikšmingas faktorius šių dienų marketinge. Nes kitaip kam biurokratinės priemonės apibūdinti ir sureguliuoti tai, kas pagal savo esmę nesuvaldoma ir tarsi net neegizstuoja?


 


Antra, tai yra žingsnis kontroliuojant aukšto įsitraukimo produktų reklamą. Čia labai lengva manipuliuoti. Tai yra ypač svarbu farmacijos rinkai, kadangi vaistai ir maisto papildai yra aukšto įsitraukimo produktai. Tik įsitraukimas – ne į kategoriją, bet į problemą.


 


Mums, vartotojams, ši EP direktyva reiškia teisę į objektyvią informaciją.


 


Tai svarbu? Žinoma. Ko gero, daug kam bent vieną kartą teko matyti „Sveikatos ABC“, „Baltojo Katino Svetainę“ ir panašias laidas. Įdėmesnis stebėtojas gali atkreipti dėmesį, kad dažnai tokiose laidose kalbant apie sveikatos problemą, reportažo pabaigoje minimi sprendimai, padedantys kažko išvengti. Sprendimai dažnai paprasti – maisto papildai. Nors mūsų draugai iš medicinos pasaulio teigia, kad maisto papildai problemų dažniausiai nepanaikina.


 


Savaitraštis „Atgimimas“ ne taip ir seniai rašė, kad „Aconitum“ (Lietuvoje gamina papildus) akcininkai yra „Sveikatos ABC“ vedėjai. Įdomu tai, kad kai kada nemaža „Sveikatos ABC“ laidos dalis yra skiriama pasakojimui apie „Aconitum“ produktus. Žinoma, netiesiogiai. Ar tai - objektyvi medicininė informacija, ar reklama? Be to, įdomu ir tai, kad pasižiūrėjęs laidą, negali aiškiai pasakyti, kad tai - reklama. Juk jokios „R“ raidės kampe nėra. Bet „Aconitum“ pagaminto produkto pakuotė puikuojasi ekrane.


 


Tačiau ką parašė apie tai Europa?


 


Gaminio rodymas bus draudžiamas daugumoje laidų. Vis dėlto, bus galima rodyti filmuose ir lengvo turinio laidose. Taip pat, kai gaminys laidai pateikiamas be užmokesčio.


 


„Aconitum“ sugebės išvengti apribojimų ir toliau galės reklamuoti savo produktus, nes duoti savo gaminį nemokamai tikrai nebus netiesiogine reklama. Jie rengia laidą, tad argi sunku praeinant kažką pasiimti nuo savo gamyklos konvejerio? Kiti jų laidos užsakovai turės papasakoti, kad jie ir yra tie „paslėptos“ reklamos užsakovai. Visokiose „Sveikas Žmogus“ per TV ir radiją, „Baltojo Katino Svetainėje“… O „Aconitum“…


 


Vis dėlto, kad ir kokių trūkumų yra šiame įstatyme, tai – vienas iš žingsnių objektyvios informacijos link:


 


Laidose turės būti pranešama apie netiesioginės reklamos buvimą. Taip pat - apie laidos rėmėjus.


 


Marketingas turi būti daromas skaidriai. Jeigu jau bent bus aišku kas užsako reportažus apie sveikatą ir laimingą gyvenimą sveikatos laidose, bus galima manyti, kad mumis mažiau naudojamasi.


 


Žinoma, tam tikra prasme „Apple“ mumis irgi manipuliuoja, bet bent jau nesako, kad pateksime į rojų. Tiesiog žada tik rojaus gabaliuką klausantis, naudojantis, žiūrint…


 


Rodyk draugams