BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PAPILDYMAS: Tinklaraščiai monetizuojasi – reklamdaviai džiaugiasi

Kad visai būtų aišku, paprašėme ”TradeDoubler” atstovų paaiškinti kaip ir ką daryti norint mėgautis kontekstinės reklamos privalumais:

Ką turi daryti blogeris ar www.gelininkas.lt autorius norėdamas būti aprašytas “AdMach” sistemoje raktažodžiais “gėlių priežiūra”, “sodo želdinimas ir priežiūra” ir pan.?
Blogeris ar www.gelininkas.lt autorius, norėdamas, kad pas jį būtų rodoma reklama, kurią jos davėjai susiejo su šiais žodžiais, turi:

  • tapti sistemos nariu (t.y. pradėti rodyti reklamą - techniškai tai reiškia įterpti TradeDoubler HTML kodą į bendrą svetainės kodą)
  • rašyti mėgiamomis temomis (t.y. tekste sistema automatiškai ieško reklamos raktažodžių ir turinio atitikimenų,  automatiškai parenka tinkamiausią reklamą


Ką turi daryti media agentūra, norinti geriau suplanuoti trąšų gamintojo akcijos banerį?

Šalia tradicinių interneto reklamos priemonių  naudoti ir kontekstinės reklamos sprendimą, aprašyti reklamą raktažodžiais (”gėlės”, “sodas”, “želdinimas”, “priežiūra” ir pan.) arba naudoti automatizuotą raktažodžių generavimą (tik tekstinei reklamai), išplėsti pasiekiamumą naudojant daugiau svetainių, kuriose įmanoma kontekstinė reklama.

Ką turi daryti trąšų gamintojas, kad jos baneris būtų ten kur reikia?
Sistema automatiškai tikrina raktažodžių ir tinklapių turinio atitikimą, tad besireklamuojančiai įmonei reikia pasirūpinti reklamos priemonių gausa, patraukliais reklaminiais tekstais (jei tai tekstinė reklama) ar tinkamų raktažodžių, aprašančių įmonės produktus, naudojimą.

Rodyk draugams

Iš darbo reklamos, PR, media, etc. agentūroje reikia išeiti stilingai

3 minučių ir 30 sekundžių atmintinė tikram kūrybininkui.

Rodyk draugams

Mėnesio intriga: kas bus “Kalnapilio” reklamos agentūra?

“Kalnapilis” praėjusiais metais pasiekė rekordinį pardavimų augimą, atnaujino “Grand” alų ir apie tai išplatino pranešimą. Taigi, turime produktą, apie kurį reikia kalbėti visuomenei (šiomis dienomis vykstanti lauko reklamos kampanija nesiskaito, nes niekam neįdomu žiūrėti į butelį ant stendo). Ir turime faktą apie tai, kad senoji agentūra, prisidėjusi prie “Kalnapilio” sėkmės, dabar dirbs su konkurentu “Švyturiu”. Taigi, kas tą komunikaciją apie naująjį “Grand” darys?

Kadangi mums šis klausimas labai rūpi, prieš kelias savaites pasiteiravome p. Julijos Seiko, mūsų žiniomis, vadovaujančios “Kalnapilio” marketingui. Atsakymų iš jos nesulaukėme, tačiau žinome, kad bręsta (arba jau vyksta) konkursas.

Kitas mus jaudinantis klausimas - kuri pusė buvo pokyčių iniciatorius? Ar tai buvo tik “Not Perfect” sprendimas, ar “Kalnapilis” jau ir anksčiau ieškojo naujos agentūros?


Rodyk draugams

Britai nori daugiau reklamos televizijoje

Iš Didžiosios Britanijos atsklido įdomių žinių apie tai, kad vietinė reklamos priežiūros tarnyba „Ofcom“ nutarė švelninti apribojimus reklamai.

Įdomiausi yra keli dalykai. Visų pirma, nebebus privalomo 20 minučių intervalo tarp reklamos blokų. Reklama galės būti transliuojama prisitaikant prie programos poreikių. Tačiau tai nereiškia, kad per valandą blokų galima bus parodyti daugiau.   

Antras įdomus dalykas – nutarta svarstyti galimybę padidinti reklamos minučių kiekį. Kol kas tik svarstyti, bet žinoma, jog tokie svarstymai neretai nuveda ten, kur reikia.

Jeigu tokių tendencijų bus ir kitose Europos šalyse, po kelių metų galbūt Lietuvoje turėsime malonumo žiūrėti kur kas ilgesnius reklamos intarpus.

Rodyk draugams

Tinklaraščiai monetizuojasi – reklamdaviai džiaugiasi

Pagaliau išaušo išganymo diena reklamdaviams ir specializuotiems tinklalapiams. Labiausiai apsidžiaugs tinklaraštininkai, kurie Lietuvoje neturėjo galimybių „monetizuoti“ savo blog’o. Šiandien Mahometas ir kalnas susitiko pusiaukelėje eidami vienas pas kitą. Taip būtų galima pavadinti kompanijos „TradeDoubler“ naujos paslaugos „AdMatch“ teikiamą naudą: reklamdaviai jau gali teirautis savo media agentūros apie galimybes reklamuotis teminiuose (dar vadinama „kontekstiniuose“) tinklalapiuose, o specializuotų tinklalapių ir blog’ų savininkai atakuoti „TradeDoubler“ klausimais kaip tapti partneriu ir dėti kaičiąsias nuorodas („banerius“).

Taigi, sakykim jūs esate kelionių agentūros ar organizatoriaus atstovas. Kelionės kainos reklamai pagaminate „banerį“ ir talpinate jį lrytas.lt, balsas.lt ar į kitą didelio auditorijos pasiekiamumo tinklalapį, tačiau „AdMatch“ jums suteiks galimybę tą pačią kaičiąją nuorodą patalpinti ir ten, kur žmonės būtent apie keliones ir skaito, bei ieško informacijos, pavyzdžiui Lietuvos Magelane, Crossroad’e ar kelionių BLOG’yje ir dar dešimtyje kitų kelionėms dedikuotų tinklalapių ir tinklaraščių, žinoma, jei tik jų autoriai to pageidaus. Neabejojame, kad norinčiųjų bus, nes jiems tai – pajamos. Lygiai tokiu pat principu „AdMatch“ galimybėmis gali pasinaudoti ir kitokios kategorijos reklamdaviai ir turinio tinklalapiai.

Panašią paslaugą „AdSense“ turi „Google“, tačiau Lietuvoje paslauga neteikiama dėl kalbos barjero, t.y. „Google“ kol kas nepritaikė platformos mūsų rinkai. „TradeDoubler“ „AdMatch“ įdiegimas reklamos kainos neįtakos. Tai - tiesiog techninė galimybė, kuria galima pasinaudoti.


Taip pat kontekstinė reklama

Rodyk draugams

Visi turi žavėtis dabar šia “Cadbury” reklama

Po “Gorilla” reklamos sėkmės kam nors prisipažinti, kad tu jos neįsimylėjai po pirmo pamatymo, tapo gėda. Todėl pasirodžius naujausiai šio gamintojo reklamai, dabar metas garbinti ir šį šedevrą.

Rodyk draugams

Atradimas: žiūrėdami TV, žmonės, pasirodo, dar ir valgo

Viename iš nesenų įrašų apie televiziją iškėlėme retorinį klausimą apie tai, ką žmonės daro ją žiūrėdami. Žinoma, be paties žiūrėjimo. Vadimas iš “JCDecaux” mums atsiuntė tyrimo, daryto 2003 metais Didžiojoje Britanijoje, rezultatų.

Štai jie:

Taigi, daugiausiai TV žiūrovai dar kartu ir klausosi radijo. Berods, nepažįstu nieko, kas taip darytų, bet marketingo profesionalas juk negali apie visus vartotojus spręsti pagal savo aplinką? Internetu, žiūrėdami televiziją, naudojasi 21 % žiūrovų.

Šis tyrimas dar kartą patvirtina gerai žinomą faktą, kad TV yra būtinas fonas patogiam buvimui namie. Ir neprieštarauja kitiems tyrimams apie tai, kad su televizija praleistas laikas didėja. Tiesiog TV žiūrėtojai pamato tai, kas juos domina, o tokius nuobodžius dalykus kaip reklama, aktyviai nežiūrėdami televizijos, jie didele dalimi turėtų praleisti.

Tačiau kodėl ta reklama televizijoje tokia efektyvi, kad nesinori jos mainyti į jokią lauko ar radijo reklamą? Gal lauko reklamos kompanijoms vertėtų pakoreguoti kainas, kad pagunda pasirinkti ne TV būtų didesnė?

Rodyk draugams

Celebrity žurnalai atakuoja! Dar viena neužimta niša krito

Jų vis daugiau, ir jie visi tarp mūsų. “Žmonės”, “Klubas”, “Privatu” bei visi kiti, kurių dar nežinome arba užmiršome, rašo apie Zvonkę, Tarasovus ir naujas p. G. Karaliūnaitės skyrybas.  “Žmonės” - neabejotinas šios rinkos lyderis, savaitraščių kategorijoje nusileidžiantis tik “TV Antenai”. Pasak TNS, paskutinį praėjusių metų ketvirtį “TV Anteną” skaitė apie 34 % Lietuvos gyventojų. “Žmonės” gi nusileido tik nepilnais 4 %

Natūralu, kad Estijos “Ekspress Leidyba”, leidžianti “Moterį” bei “Klubą” ir būdama sena ŽLG, leidžiančios  “Laimą” bei Žmones”, varžovė, negali ramiai miegoti, matydama konkurentų populiarumą ir reklamos kiekius. Estai stengiasi, nors kol kas į populiariausių savaitraščių dešimtuką jų leidinys nepatenka.

Ramiai miegoti negali ir “MG Baltic”. Ačiū X. už naujieną apie tai, kad koncerno media grupė ruošiasi į dienos šviesą paleisti naują žurnalą “Vestuvės LT” (kooperuosis kartu su LNK laida apie vestuves). Žurnalas išeis kas du mėnesius. Jis bus panašus į amerikietiškus panašaus turinio leidinius (pvz., “You and Your Wedding”) ir, žinoma, daug dėmesio skirs įžymybių šventėms. Pirmasis numeris turi pasirodyti balandį - gegužę. Kas redaktorius nežinome, bet aišku tiek, jog ji - vestuvių planuotoja. 

Kai segmento centras užimtas, nori ar nenori, bet turi susirasti laisvą nišą. Įdomu, ar pasiteisins p. P. Kovo išskaičiavimai? Kol kas sėkmingiausiai atrodo koncerno media grupės leidžiamas žurnalas “Nuo… Iki…”, per du su truputėliu savo gyvenimo metų sugebėjęs patekti į skaitomiausių mėnraščių dešimtuką. Paskutinį ketvirtį jį skaitė 8.2 % Lietuvos gyventojų. Palyginimui, “Laimą” skaitė 13.9 %, o segmento lyderį “Panelę” - 15.1 %.PAPILDYMAS: “Vestuvės LT” redaktorė Viktorija Prokofjeva

Rodyk draugams

“Maxima” nukopijavo “Rimi” lojalumo modelį

Mano parduotuvės kasininkė šiandien kartu su čekiu davė lipduką ir jiems klijuoti skirtą lankstuką. Jau buvau beketinąs klausti kasininkės ar aš neatrodau jai keistai, nes ėmiau įtarti asmenybės tapatybės sutrikimą: įeinu į “Maxima”, o perku “Rimi”. Nusiraminau tik prisiminęs, kad “Rimi” dalina peilius, o puodai buvo stikliniai, galutinai ramu tapo įsitikinus, kad logo ant lipduko tikrai “Maxima”…

Lietuviškasis prekybos grandas pradėdamas indų dalinimo akciją už lipdukus, atrodo, pripažino, kad “Rimi” indų ir įrankių permanentinės lojalumo kampanijos tikrai duoda vaisių.

“Maxima” tikrai ne mažai kainavo “Ačiū” ir kitų susijusių kortelių platforma (apskaita, duomenų perkėlimas, administravimas, gamybos kaštai, palaikymas) ir dar kainuos, o štai žaidimo formato kampanijai paleisti nereikia sisteminių korekcijų – tai tiesiog akcija, tik labai ilga. Be to, gal vartotojams indai atrodo kur kas apčiuopiamesni, nei “grynieji” į “Maxima” sąskaitą? Gal čia glūdi įdomesnės išvados: senas geras modelis “surink ir siųsk/atnešk” yra efektyvesnis, nes vartotojai įtraukiami į “apčiuopiamą žaidimą”, kuris atrodo daug tikresnis, nei buka SMS ar šalta registracija internete?

Rodyk draugams

“5 Kanalas” taps NTK

Gavome žinių, kad nuo gegužės mėnesio “5 Kanalo” pavadinimas keisis į NTK (”Naujas televizijos kanalas). Tada turėtų startuoti ir naujasis tinklelis. Jeigu mūsų informacija tiksli, NTK turėtume matyti visas “Lietuvos Ryto TV” ruošiamas ir prodiusuojamas laidas.

Kanalas, žinoma, bus skaitmeninis - antžeminis. Rodomas penkiuose didžiuosiuose miestuose.

Naujasis televizijos pavadinimas sukurtas, atrodo, labai skubant…

Rodyk draugams